Odteď USK souboje na dálku jako v televizi

Určitě se všichni pokaždé těšíte na televizní přenos z velkých orienťáckých závodů. Hlavně pak na to až ti neskuteční borci ze světového poháru na GPS trackingu opět předvedou nějakou tu chybku a přiblíží se nám, relativně normálním lidem, kteří se v lese někdy diví, kde se to nečekaně ocitli. Příkladem pak může být nejnovější záznam z GPS trackingu z Miststrovství na krátké, o kterém tady Jája už psala. Vypadalo to na další skvělé představení Vojty Krále. Tedy dokud nedoběhl k oné ošidné kontrole v hustníku, který pak 2 minuty prozkoumával tak pečlivě, dokud ho neznal skrz naskrz. To je samozřejmě koření všech orienťáckých živých přenosů a pokud někdo viděl live tracking třeba na „Longa nata“ na Tiomile, tak ví jak se dá chyba komentovat, spekulovat o ní, hodnotit, soucítit a taky se zasmát s myšlenkou, že i ti nejlepší z nejlepších zkrátka chybují jako my.

GPS je fenomén, který v současné době hýbe orienťákem a dělá z něj atraktivní divácký sport. Proto mě těší, že mám pro vás dobrou zprávu.  Vězte, že vaše nahrané GPS záznamy do Michalového archivu se automaticky nahrají na 2Drerun našeho kámoše Honzy Kocbacha. Máte tak možnost si okamžitě udělat analýzu svého závodu – stejně jako světová esa našeho sportu. Stačí si nahrát svůj závod z Quickroutu na náš archiv a “voila”, po nějaké době ho máte na 2Drerunu.

Nahrávky všech USK borců a borkyň najdete, když vyhledáte frázi „- USK“. Tu používáme jako jmennou konvenci v archivu. Obdobně si Tesláci najdou svoje oddílové tracky přes „- Tesla“

Doporučuji si dát do záložek tento odkaz a budete mít přehled o ostatních: http://3drerun.worldofo.com/index.php?st=-+usk&a=s&a=s&tl=1&s=lastdate&search=1&submit=Search&type=showoverview

A teď už praktická ukázka, podíváme se na souboj Dan a Dominik v Řitce na klasice.

Na první kontrolu Dominik odbíhá do své 6ti minutové chyby, která mi nepřipadá tak zajímavá a proto mu hodinky virtuálně zapínám až na kontrole číslo 1. Budeme tedy sledovat jejich závod až od první kontroly dále.

Mezi jedničkou a trojkou je to vyrovnaný závod. Dominik volí výběh do kopce na cestu, kde se vyhýbá hlubokým rýhám. Dan se snaží jít víc rovně, ale nakonec musí na cestu vystoupat taky. Dominik vyhrává postup díky rychlému traverzu.

Na čtyřku ale přichází královský postup celého závodu a musím říct, že oba borci se s ním vypořádávají skvěle. Oba volí jiné postupy. Vidíme, že Dominik se v prvních třech čtrtinách vede a získává dohromady 20 vteřin náskok. Pak ale volí dlouhou obíhačku kolem kopce a Danův postup přes sedlo mu vydělá celkem 47 vteřin! Dohledávka nebyla jednoduchá a Dominik  se chytal cesty jako jistého bodu, ale Danův jistý bod sedlo se zdá byl v pohodě.

Postup 4-5 je nesmírně zajímavý. Vidíme, že oba borci vybírají odlišnou variantu. Dominik se snaží vyhnout kamennému poli a volí postup přes kopec, zatímco Dan volí variantu po vrstevnici a probíhá kamenné pole. Danův tah na branku a neohroženost slaví úspěch, získává 38 sekund.

Přesuňme se na postup 6-7, kde oba běží velmi přímou variantu. Je krásně vidět, že Dominik při náběhu do finání fáze zpomalí aby si pohlídal dohledávku. Přesto těžkou kontrolu v hustníku hledá moc vpravo a ztrácí přes minutu. Dan v euforii běží jako drak, drží směr a kontrola na něj vybafne jako nic. To je lauf!

Na Danově vítězství už nic nezmění ani mohutný Dominikův finiš. Na doběhu je Dan taky rychlej jako Šikanzen.

Gratuluju oběma, jak Danovi tak Dominikovi k předvedému výkonu. Tohle byl opravdu těžký závod a tento souboj jsem si zpětně opravdu užil. 🙂

 

Celý závod si můžete přehrát tady i s „naživo“ a běhajícíma žížalama (klikněte nejdřív na K1, aby se začalo přehrávat až od první kontroly):

http://3drerun.worldofo.com/2d/index.php?idmult%5B%5D=209185&idmult%5B%5D=210063

 

A vy ostatní pilně nahrávejte svoje závody, ať se můžete taky pobavit 😉

 

 

One Reply to “Odteď USK souboje na dálku jako v televizi”

  1. Hanka

    Mám dotaz, v mapovém archivu nemám zadané za jménem USK a tím pádem se moje mapy po zadání této fráze neobjeví. Jde s tím něco udělat?

Komentáře jsou uzavřeny.