Tréninky a závody do konce června

Po dnešních PPŽkovém sprintu na Červeném Vrchu bude zítra trénink v ne až tak ostrém tempu, ale technicky náročnější. V čím dál tím víc zarostlém Krčáku bude Švýcarská hra – speciální trénink na směry a odhad vzdálenosti. Obojí se bude dost hodit na posledních jarních Bčkách o víkendu u Pardubic. Na middlu hlavně pro důsledné pohlídání správného odběhu od kontroly, na klasice zase pro udržení zvoleného postupu v nepřehledných pasážích. Sraz v 17.30 u altánu nad pramenem – tady.

Po dlouhé jarní sezóně už může být trochu problém se namotivovat na další závody, ale oba víkendové závody za to určitě stojí. Klasika je hlavně o sbírání zkušeností na distanci, kterou zatím nijak zvlášť netrénujem, na middlu je větší šance zaběhnout dobrý výsledek i pro ty, kdo jsou v kategorii prvním rokem.

Příští týden ve středu závěrečné štafety Klacky Open, tentokráte jako čtyřčlenné sprintové štafety (DHHD) na Žižkově. Žáci běží o celkový pohár, ale i dorostenci si můžou hezky zazávodit. Nezapomeňte se do soboty přihlásit v systému, ať můžeme během neděle dát štafety dohromady!

Ve čtvrtek pak bude závěrečný jarní trénink na piknikovém místě. Sraz v obvyklých 17.30. Zopakujeme si námořní bitvu o Midway, tentokráte ale každý poletí sám za sebe, ať je to jednodušší a plynulejší. Každý bude potřebovat fixu a hodinky!

No a pak už zbývá jenom týden na zrelaxování, než vyrazíme do Švédska!