MČR na Lipnici? Zlatý voči..

Nádherný víkend s přírodní i hradní kulisou a pěkné závody – tak by se dalo jednoduše zhodnotit právě minulé MČR.
Co naši borci? Pomíchám to bez ohledu na věk: Tentokrát až na čestné vetošské bronzové výjimky Danu Dohnalovou a Honzu Kučeru zůstali spíše na štítě. Terka Aschermannová měla smůlu na los – hned 2x, šla do prázdného lesa a v nejtěžším rozběhu, svým časem by z jiného postoupila..Jenda Němeček přehlédl kontrolu, nacož přišel až v cíli. Honzovi Aschermannovi chyběly k postupu do A finále 3 vteřinky, Boříkovi o dvacítku více. Kuba Semík – v sobotu byl spokojený, ale v neděli dokončil B finále se sebezapřením a různobarevným krvavým koňarem. Za zmínku stojí dvě vítězství BoleDana v HD12 a třetí míso MatyseZa v P3. Do desítky v áčku byli ještě Juháš, Barda, Marjána a Jitka Svobodová.
Objektivně: V sobotu byly rozběhy velmi rychlé a ve srovnání s nedělí vyloženě nezáludné, ale každá chyba byla bez šance ji nějak nahnat, opravit.. V postupech pak logicky hrály roli vteřinky. Neděle byla o něčem jiném, tratě byly náročnější jak technicky tak fyzicky, vyžadovaly kromě hodně precizního dočítání dohledávek i štěstí – některé kontroly byly zdrojem červených políček v mezičasech u velké části startovního pole, větší či menší chybku udělal téměř každý. Byla to prostě prověrka, hlavně pro účastníky mistrovství.
Televizní obrazovka a kamery ČT nám umožnily sledovat vyvrcholení závodu přímo na místě. https://goo.gl/photos/g4M6MPx8UJb1wzXR9 – pěkné fotky od Honzy Aschermanna, některé z nich níže.