Náročné a krásné MČR na klasice v Jizerkách

Tak tohle Mistrovství/Veteraniádu si každý bude pamatovat. Všichni tušili, že terén Jizerských hor u Raspenavy nabídne náročný závod v horské krásné divočině a tak se hlavně veteráni hlásili v nebývalém počtu. Například naše kategorie H40 čítala skoro 70 závodníků, kdy do finále postupuje pouze prvních 30 a tak bylo i v kvalifikacích docela těsno a většina závodníku se druhý den musela spokojit s proběhnutím v B-finále bez patřičného napětí. Troufám si ale říct, že nikoho nemrzelo, že si v neděli zaběhl ať už finále nebo jakoukoli jinou kategorii. Závod v tomto terénu musí nadchnout každého, i když vyběhnout si 2x do půlky Oldřichovského Špičáku je dost náročné 😉 Výběr správného postupu se možná zdál některým zkušeným borcům jednoznačný, ale po shlédnutí GPS trackingu elitních kategorií si troufám říct, že variant bylo nespočetně a mnohé se lišily v řádu několika minut co do výhodnosti. A jak jsem se sám přesvědčil, nebylo to na první pohled moc poznat co bude výhodnější. V dohledávkách to někdy taky nebyla úplná sranda a už se těším až tady poběžíme nějakou krátkou trať.

A jak se USK dařilo? Nejlíp Magdě, Jendovi a Kůčovi, kteří si odváží dvě vítězství a jedno stříbro. Juháš čtvrtý, to zabolelo. Bára běžela skvěle v D21B, jak ta to pořád dělá?.. A ostatní se vesměs dostali do finále, kde bojovali s přehledem a skvělými výsledky.

A možná, že jste neprošvihli ani první živé vysílání USK Praha Facebooku z vyhlášení 🙂 Pokud ano, tak se na video určitě mrkněte.

Kvíz pro ty, kdo tam nebyli:

Posuďte sami náročnost voleb níže na mapě, nejdřív se mrkněte na postup 3-4 jak byste ho šli a pak mrkněte do GPS trackingu co bylo nejlepší. Postup 8-9 byl podobně zapeklitý, ale tady už jsem vybral dobře 😉

GPS tracking D21 pro vyřešení volbového kvízu:

http://www.tulospalvelu.fi/gps/20170924d/

Stránky závodů:

http://mcr2017.okcha.net/index.php/cs/

Výsledky:

http://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=3499#88054

Fotky od Číny:

https://photos.google.com/share/AF1QipMW5lfNIOkjkTDVwLFQgEctWlpfrEO-qXM0eRGB2066t2CmLzlTSpfXaSmBCxyREw?key=Yzk2QUxDNUpqZkNOWC1xNVc1SW9kUzdvN1pYbUtB