Sluníčko a dva metry sněhu v Ramsau

Babička nás při odjezdu na 2. víkend Českého Poháru v LOB do Ramsau varovala: „To jedete do toho Rakouska? Víte, že tam padají laviny? Že tam lidi umírají pod přívaly sněhu?“ Věděli jsme. Co jsme netušili bylo to, že mediální zprávy tentokrát až tak nepřeháněly, když se kolem půlnoci lavina prohnala přes dětskou sjezdovku až do centra Ramsau, kde projela restaurací jednoho hotelu a zastavila se až před místním kostelem. Samotné Ramsau bylo zasypané tak na dva metry a ze silnice nebylo na stopy vůbec vidět kvůli dvou metrům vyfrézovaného sněhu. To mi mimochodem přijde fér, že není vidět na stopy na louce v závodním prostoru a bylo by dobré to aplikovat i na ostatní závody 😉 Mělo to ale i stinnou stránku, protože pořadatelé nemohli najezdit skůtrové stopy. Jednotné stopy od rolby trochu degradovaly obtížnost voleb, ale na druhou stranu to bylo lyžařsky luxusní poježdění. Inu sluníčko, dva metry sněhu, hustě stop od rolby a panoráma Alp kolem.. tohle jsem tedy na LOBu ještě nezažil a byla to paráda.

Sobotní dopolední sprint byl moc hezký závod s hustou sítí stop a fikačkama navíc. Každá i malá chybka byla trestána hlubokým poklesem ve výsledkové listině. Odpolední hromaďák byl závod tak trochu do počtu a byl to dost boj bez farst. Tenhle superkontaktní závod by šlo i vylepšit nějakým motýlkem, který se nakonec nekonal. Myslím si, že tohle by bylo tentokrát nad možnosti minimalistického pořadatelského týmu. Nedělní MČR na krátké trati byla lahůdka na poměrně větším prostoru ve srovnání s předchozími dny a závod si musel užít každý. Pořadatelům patří tentokrát hlavně uznání za odvahu se do tohoto dobrodružství pustit v tak malém počtu.

Ve víkendovém trojboji se z našich tradičně vedlo nejlépe našim nadějím a zkušeným:

  • Daník Bolehovský v H14 3x první místo (!)
  • Hanka Malečková v D14 3x první místo (!)
  • Pavlínka Malečková v D12 2x první místo
  • Klárka Zakouřilová v D12 1x druhé místo
  • v D45 do toho daly srdíčko Jitka, Helenka a Markéta a okupovaly stupně vítězů každý závod
  • Vašek si v H45 došel na bednu hned dvakrát
  • Kategorie H17 a D17 jsou letos nabité jako léta nebyly. Je potřeba pochválit naše dorostence a dorostenky, kteří se ve velké konkurenci neztratili. Dominik si došel pro jedno čtvrté místo a na bednu mu chybělo jen kousek. Ostatní si vedli velmi dobře a každý si odváží alespoň jeden výsledek, na který může být hrdý.

Ochutnávka mapy z neděle z dílny Marečků: