LOB Krušné Hory Altenberg/Cínovec

Český pohár v LOB pokračoval již třetím závodním víkendem na Cínovci a Altenbergu v Biathlon aréně. Krušné hory nám tentokrát připravily trochu jiný zážitek než na předchozím podniku v Ramsau. A to nejenom proto, že jsme si v pátek dali nočák navíc na ukrutné mapě Salesiova výšina.

V sobotním sprintu na golfovém hřišti byla po celý závod slušná sněhová vánice, která měla vliv na celý závod. Pořadatelé se marně snažili obnovovat stopy, které najeli a které byly v mapě. Místo toho se jezdilo víceméně na směr a po stopách předchozích závodníků. Tento netypický závod byl záludný a nezřídka se závodníci ocitli v nějakém divném prostoru, kde čekali třeba kontrolu a zjišťovali jak moc uhli ze směru jinam a kde to vlastně jsou. Mělo to pro mě určitý náboj a o dobrodružství nebyla nouze, ale počasí tentokrát mělo zásadní vliv na výsledky závodu.

Na nedělní zkrácenou klasiku zase spadla krušnohorská mlha a závod vypadal jak někde v Oberhofu. Pořadatelé postavili spíše charakterem krátkou trať, která byla hodně lyžařská po biatlonových tratích s odbočkami do soupažů v tečkách. Lyžařsky to byl skvělej zážitek.

Dařilo se nejvíc Daníkovi Bolehovskému H14, Evičce Baldriánové D12, Pavlínce Malečkové D12, Vilíkovi Štraitovi v H12, Markétě v DXX a Vaškovi v H45. Všichni byli na bedně.

A co žebříček po 3 odjetých víkendech? Vše je tady:

Pěkně se na to dívá. Hanka, Daník a Vašek vedou svoje kategorie, Markéta je druhá, Helenka třetí. Dominik drží A-čko, Maty a Jolča B-čko. Michal drží (zatím) E-čko 😉

Nakonec velká gratulace Markovi Štěrbovi, který se kvalifikoval na Mistrovství Evropy do Švédska! 🙂

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.