Letošní zima? Opožděná, studená, povzbudivá, krásná, intenzivní, úspěšná…

Tak hotovo, o víkendu už běháme na suchu v Ráji a s výjimkou Maryse, který bojuje ve Švédsku na mistrovství Evropy, pro nás ostatní tím zima definitivně končí. No a jaká byla?

  1. Opožděná – první prosincový víkend na Mísečkách jsme sice ještě běhali, ale imitace a skyrunning byl dobrý základ. Táden na to na Božáku už ale sněžilo vydatně
  2. Studená – sněhu, mrazu a závějí jsme si užili dost, v Adolfově dokonce tak moc, že závody byly spíš steeple a auta zůstala zavátá až do pondělí
  3. Povzbudivá – ukázalo se, že na tom vůbec nejsme špatně a odstup na nejlepší hlaďáky už začínáme dotahovat a v LOBu se klidně  můžeme měrit s nejlepšími i v dorostencích. Markul si dokonce vyjela svoje první Prize Money!
  4. Krásná – výborné podmínky pro lyžování a občas i nádherné počasí, třeba víkend v Ramsau byl přímo pohádkový. A dokonce jsme si v Praze zazávodili na přírodním sněhu!
  5. Intenzivní – tolik závodů jako letos jsme určitě ještě neobjezdili; začali jsme už v prosinci na Božáku a celkem do dává nějakých závodů zhruba půl na půl hladký a LOBy
  6. Úspěšná – co si budeme nalhávat, netrmáceli jsme se 4 hodiny do kraje zubatých žab, abychom z mistrovských LOBových štafet přijeli bez medaile, ale 2 zlata a 2 stříbra, byly lehce nad plán, a to kluci i bez Maryse taky dlouho bojovali o zlato. O tom který oddíl vládne českému mládežnickému LOBu není pochyb. Taky se řady dorostenecké repre určitě rozšíří o Daníka s Hankou. K tomu spousta umístění na bedně v hladkých už to jsou i velmi solidní výkony.

Co k tomu dodat? Je to hlavně o vás, co děláte skvělou partu a makáte na sobě, ale speciálně dík Pecišovi, Ondrovi Wawokovi (a dalším trenérům z USK Plzeň) za pomoc s trénováním a Kazbošovi za materiál!

Fotky ze skiatlonu v Jaklonci: