Konec celostátní závodní sezóny na MČR Družstev

Poslední celostátní mistrovství republiky ve štafetách a družstvech proběhly v Tisu u Blatna v krásném terénu smíšeného lesa, vesměs malého převýšení a koření v podobě shluků kamenů, ve kterých byly poschovávané záludné kontroly. Počasí bylo dost dobré a terén lahůdkový, tak akorát na konec sezóny.

Kromě velmi mladého týmu USK dorostenců bojovali také naši zástupci v PraŽáckém družstvu a tradičně silní veteráni.

Dorostence mohou vesměs těšit předvedené výkony v lese. V sobotu ve štafetách v H18 9. a 17. místo a v D18 19. místo. V neděli se nám vyhlo štěstí když Dominik narazil špatnou kontrolu a poslal naše první družstvo mimo boj o pořadí. Jinak by to byl výkon na úrovní 11. až 13. místa, což by byl skvělý výsledek. Naše druhé družstvo po skvěle vyrovnaném výkonu skončilo 20. z 34 doběhnuvších družstev. Na zlepšení máme v DH18 ještě další 3 roky a těšíme se na další roky, které vypadají z dnešní perspektivy velmi slibně.

Za PraŽáky běželi v prvním družstvu Filip, Daník, Vilík, Hanka, Pavlínka a Evička. Hanka si vybrala smůlu, když se musela vracet pro zapomenutou kontrolu. Nakonec to bylo docela drama, protože Daník zapnul svoje turbo a dofinišoval „pouze“ na 6. místě, ale jen 43 vteřin za bronzem! Můžeme jenom litovat, že trať nebyla o 500m delší 😉

Veteráni sklízeli medaile jako obvykle. A to i v kategoriích, kde se to možná tolik nečekalo. V sobotu H135 3. místo, H195 1. místo a dvě 4. místa. V neděli pak slavně v DH225 2. místo a v DH325 1. místo. Díky všem za skvělé výkony, někdy na hranici možností.

Gratulace všem, kteří jsou se svými výkony spokojeni a dorostenci už pomalu přepínejte do lyžařského módu na kolcích. 🙂

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.