Čarodějný víkend u Krakonoše

IMG_6793

O víkendu nás čekala docela výzva v horském krkonošském terénu u Trutnova v plné konkurenci z celé republiky na závodech Žebříčku A i B. Nikoho asi nepřekvapilo, že se běželo v kopcích jako kráva, ale co překvapilo byl krásný průběžný les a především skvěle postavené tratě.

Klasika byla na pořadu v sobotu a v závodě šlo hodně o volbu postupů tak jak to na klasice má být. Samozřejmě, běželo se jako o život a chyby na dohledávkách se trestaly nelítostným propadem ve výsledkové listině. Nezůstali jsme naprázdno, protože skvělý výkon předvedl hlavně Adam, který v H12 doběhl na druhém místě a posunul si svoji laťku pěkně vysoko. Ve veteránech si pro vítězství doběly stálice na výsluní stupňů vítězů, Dana, Kůča a Jenda. Mě se závod taky povedl a doběhl jsem třetí, tímpádem jsme s Kůčou ovládli H40.

Po pěkné klasice si mnozí říkali jaký asi je tento terén pro krátkou. A musím uznat, že byl velmi zajímavý. Stavitel si pohrál s hřebenem skal, kde se každá chyba trestala, protože vylézt si kopec navíc nebo si dát hutný traverz stojí hodně času i sil. Pak mnoho závodníků překvapil delší postup s volbou, kde se dalo taky hodně ztratit i získat. Jenda si doběhl pro druhé místo. Za zmínku stojí i 6. místo Tomíka Baldriána, když porazil svoje oddílové kolegy a ukázal jaká vyrovnanost může být v našem týmu H12, však jim to ukážeme na štafetách 🙂

Komentujte jak se závody líbily vám…

 

One Reply to “Čarodějný víkend u Krakonoše”

  1. Vašek

    Popis terénu zní opravdu zajímavě, že bychom se tam vrátili někdy na soustředění?

    Každopádně gratulace všem, komu se závod a komu ne, tak určitě víte, co máte příště udělat líp. Nezapomeňte zakreslit plány do mapy, vyčíst hodinky a nahrát mapu do archivu!

Komentáře jsou uzavřeny.