Ztraceni v trní v Píseckých horách

„Víkend byl fayn. Že mě to nebavilo? Mě to bavilo. Večerní zápasy byly doobrýý. Jakej máš level?“ Tolik z citace našich pubescentů s hluboko posazenými hlasy ála Mic-Hal. Na zhodnocení uplynulého víkendu, ale slovní zásoba kategorií H14-H16 nestačí a tak si to teď shrňme podrobněji.

Terén závodů ŽB v Píseckých horách pro nás nebyl překvapením, protože jsme byli kousek vedle loni na soustředění USK Open a tak jsme si pamatovali nevýrazné difuzní porosty, rozeseté kameny a hlavně pichlavé těžko prostupné hustníky, kde dresy dostanou pořádně zabrat, když se začne trochu bojovat. Očekávání se tento víkend naplnila, když jsme si dali v sobotu rychlou klasiku a v neděli pomalou zarostlou krátkou. Hlavně v neděli pak někteří dobíhali v předklonu jak se snažili prolézt všechny hustníky co nejrychleji. To co ztěžovalo v neděli běh bylo v kombinaci s těžkými dohledávkami zdrojem mnoha chyb a zrealizovat rychlou jistou dohledávku kamenu v kamenném poli v hustníku prověřilo umění všech orienťáků. Byly to velmi náročné závody, kde v sobotu rozhodovala více běžecká forma a v neděli zase umění dohledávek.

Kdo se dokázal poprat s oběma výzvami je opravdu komplexní borec. Tohle se povedlo Vildovi Štraitovi, Kubovi Kučerovi, Evičce Baldriánové a ve veteránkách Magdě Horové a tradičně Daně Dohnalové. Alespoň jednu ze obou dovedností dokázali předvést Hanka Malečková, Jolča Štraitová, Filip Nemša, Zuzka Uhrová (prý poslední bedna v životě), Káča Městsková, Jenda Němeček, Kůča a moje maličkost. To je pěkná kupa umístění na bedně pro USK a já Juháši slibuju, že příště už si vezmu na vyhlášení USK overal, aby byla naše reklama ještě víc vidět 😉

A vzhledem k tomu, že tímto závodem skončil letošní ŽB, tak všichni sledujte Oris jak jste celkově dopadli.

Výsledky:

http://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=3600
http://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=3601

Fotky: