Zkuste se zeptat nějakého zkušeného orienťáka na jeho nejoblíbenější mapy, na kterých běhal. Troufnu si říct, že v 90% tam Drábovna nebude chybět. Kdo tam byl tak ví své.. tady opravdu nerozhoduje fyzická kondice, ale mapařská technika, neustálý kontakt s mapou a extrémní soustředění po celou dobu závodu. Výsledky závodů pak ukazují rozdíly mezi závodníky v řádu desítkách minut. Vše záleží na tom, jestli se podaří mít svůj den dělat jen malé chybky nebo jestli člověk ztratí kontakt s mapou a pak ztrácí cenné minuty.
Letos nám TURnováci připravili dvě etapy na Drábovně, takže byla dvojnásobná možnost se pořádně prověřit. Tedy alespoň pro ty kdo nehrají „Bingo“ hru a nehulákají kódy kontrol, které potřebují najít 😉 Třetí do počtu byl sprint v Panteonu, kde jsem si až doteď závod nedokázal představit. Ale bylo to hodně zajímavé a probíhat hradní kaplí byl mimořádný zážitek.
Za mě osobně bych byl trochu kritický k nové mapě. I když rozumově chápu rozhodnutí IOF ohledně nového mapového klíče, tak jsou podle mě terény, kde generalizace úrovni závodu neprospěje. Drábovna je právě tím kopcem, kde si užijeme probíhání nebo prosoukávání úzkými průchody a hledání kontroly za dalším rohem. Pokud některé menší průchody chybí, tak je to podle mě škoda. Nehledě k tomu, že chybějící průchody mě na jednom místě totálně zmátly a pochopit co na mapě je a co není mi dalo zabrat 😉 Kudos Juhášovi za jeho 4 roky starou mapu.
A kdo byl nejlepší z USK? Rozhodně malé holky a zkušení vetoši. Kdo byl na bedně tak může být hodně hrdý.
2.Violka a 3. Mia v D10L
2. Pavlínka v D12
2. Káča, Marjána a Dana v jejich kategoriích
3. Barda a Michal ve svých nebo mladších kategoriích
Na závěr jedno doporučení.. moc na Drábovně neběhejte ať to tam moc neznáte a příště se tam můžete zase krásně ztratit 😉
(Fotky PP od Kuby Mertlíka)