Zpět v čase do WOC 1991

Jak často se vám podařilo běhat na mapě z Mistrovství světa? Uznávám, že se to čas od času děje, ale ne až zas tak často, aby se taková příležitost nestala tak trochu svátkem mezi závody a člověk se na to netěšil. V době, kdy se v České republice pořádalo tohle Mistrovství v roce 1991 jsem byl totální teenager a měl jsem tu příležitost, že jsme s Teslou pořádali doprovodné závody pro veřejnost v Mariánkách. Nejvíc jsme si tenkrát užili, když jsme se pravidelně vloupávali na golfové hřiště a hráli načerno golf dokud nás provozovatel nepřiběhl vyhodit, což vždycky zabralo asi tři čtvrtě hodiny ;-). Ten rok se vůbec točil kolem toho prostoru v okolí Rabštejna, protože jsme tam zároveň měli v Tise u Blatna Mistrovství republiky, které mimochodem vyhrál v H17 Vašek (to víme jistě, protože on ten rok vyhrál snad všechno 😉 ). Pak taky nedávno Vláďa Hora vzpomínal jak ten rok historicky poprvé použili počítač pro zpracování výsledků v OB a jak se ta skříň, kterou museli dovézt na louku k závodům vždycky porouchala jak se musely výsledky rekonstruovat (Vláďo, tohle bys měl taky někdy sepsat..). Vyvrcholením celého mistrovství byl pro nás závod na Klasické trati a skvělá jízda Jany Srnky Galíkové, které si na té náročné a časově přešvihnuté trati doběhla se svojí pověstnou lehkostí pro třetí místo.

Mapa tady: http://omaps.worldofo.com/index.php?id=48449

A teď zpátky do přítomnosti. Celý víkend v rezervaci Údolí říčky Střely se velice vydařil hlavně těm, kteří mají rádi pekelné vedro, stanování v centru závodu a večírky, kde se baví všichni bez rozdílu věku. Musím říct, že k tomu přispělo i nějaké to zapíjení disklých štafet z minulého víkendu v Plzni, inu malagy se musí dodržovat 😉

Vždycky mám radost, když se našim mladým vydaří závody. Ale tentokrát jim veteráni dali na frak! Pohled do výsledků odhalí jak moc se USK rakváčům závod vydařil. Třeba tohle:

  • Sobota a D45 dvě bedny a 7 velmi zachovalých závodnic do desítky? Tohle je bomba víkendu. Hlavně Jitka se svým přímým postupem největším kopcem.
  • nebo H40 tři pětačtyřicátníci na bedně a na ostatní nezbylo nic.
  • Dalších 8 veteránských umístění na bedně mimo ty uvedené výše.

V tomto světle blednou umístění takových borců jako Vilda, Evička nebo MicHal.

Děcka, máte se ještě co zlepšovat, dívejte se a učte se! 😉

 

 

2 reakcí na “Zpět v čase do WOC 1991

  1. evaleva

    A ta 9. dívčina, Marcela, dneska Kilarská, ta by měla být jako současná členka USK též zmíněna! Pravidelně nám pomáhá pořádat (letos v Kytíně roznos + start), jinak poslední dobou to u ní vyhrávají půlmaratóny a maratóny…

  2. administrator

    A taky pokud se nemýlím byli tenkrát Prokšík a Kožak členy USK 😉 A taky se Kožak stal slavně Mistrem světa.. ale o tom až jindy..

Komentáře jsou uzavřeny.