V Klingenthalu jsou na LOBu stopy široké i 20 metrů!

Po té co jsem se právě trochu probral z mdlob zaviněných chřipkou mi vyzbyla alespoň trocha energie se s vámi podělit o naše krásné LOBácké zážitky z minulého týdne.

Naše menší skupinka se se vydala na první závod Českého Poháru do Německa, kde místní pořadatelé připravili spojené česko-německé závody. Co se Němcům nedařilo v pěti a půl lidech zvládnout na organizační úrovni, to dohnali na poli připravených tratí pro závod. Mám pocit, že většina stop byla najeta dávno před závody, protože místní lyžařské eldorádo funguje na jedničku. No kde jinde byste měli na LOBu stopu širokou i 20 metrů 😉 Nesetkali jsme se tedy s severským typem orientačně složitého LOBu v čárkách, ale naopak velmi příjemného lyžařského, kde bylo radost bruslit zeširoka 😉

Velmi jsme si to všichni užili, ale hlavně pak naše štafeta H14 Dominik, Máťa a Dan, která přesvědčivě zvítězila, když porazila favority z Nejdku. Gratulujeme!

Druhý den jsme  měli pěknou kupu krásných míst na bedně v klasice, která byla tenkrát pro veterány mimořádně náročná. Ještě, že jsem jel H21A, která měla z nějakého důvodu o třetinu kratší trať než H35 😛 O to víc vyniknou úspěchy Helenky a Pavla B., Dominik pak v tvrdé konkurenci dojel pro druhé místo.

Celkově jsem to v Klingenthalu doposud neznal, ale jako běžkařskou destinaci bych ji hned doporučil. Krásné široké a nekonečné stopy na bruslení i klasiku jsou skvěle upravené a lidí je minimum oproti tomu na co jsme v posledních letech zvykli třeba v Jizerkách. Takže neváhejte a vyražte tam na víkend!

– Reportáž ze závodů
– Stránka závodů
Fotogalerie

Mapa pro představu:

http://o-news.cz/wp-content/uploads/2017/01/H21relay_jpg.jpg

 

Tak tohle je náhodné setkání s klubem vojenské a četnické historie z Aše. To jsou ti borci co hrají i v televizních seriálech z první republiky. Hrozně ochotní a zapálení pro výklad všem, kdo chtějí naslouchat. Děkujeme.