Svenska för längdåkare och orienterare

Nejenom nabušená fyzička a vytříbená technika zdobí mladé nadějné lyžaře a orienťáky. Stejně důležitá je i schopnost sledovat nejnovější trendy, mít kontakty, trénovat a závodit přímo v prostředí zaslíbeném oběma sportům – ve Skandinávii. A tomu obrovsky pomáhá znalost jazyka, především švédštiny. Švédů je jednak dvakrát víc než obyvatel kterékoli jiné severské země, švédsky navíc mluví i část finů, norštinu je nakonec možné považovat za švédský dialekt a i dánština od ní není až tak vzdálená.

Dorostencům USK Praha se teď nabízí jedinečná možnost naučit se základy švédštiny ve speciálním kurzu. Lekce by vedl rodilý mluvčí Max Norlin s cílem zábavnou formou  naučit poslouchat, rozumět a komunikovat na základní úrovni se zaměřením na sportovní témata – hlavně orienťák a běh na lyžích.

Šlo by o jednu hodinu týdně, která by ladila s naším programem tréninků. S největší pravděpodobností v pondělí tak, aby navazovala na jógu. Maximální počet účastníků na lekci je deset, kdyby byl zájem větší, rozdělili bychom to na dvě skupiny, podobně jako u jógy. Přepokládaná cena 150,- za hodinu + rozpočítané náklady na učebnu. Místo zatím není dořešené, ale určitě ho budeme směřovat tak, aby byl co nejjednodušší přesun z effka na Spořilově. Pokud byste měl někdo nápad/tip, sem s ním.

Zájemci pište se do komentářů k tomuto článku na FB.

Hej så länge!

Vašek (+Max)

PS – a možná, že se časem na některé z lekcí najde prostor i na překlad populárního hitu Feta Greta 🙂