První ostrý test po zimě MČR Noční a Áčka

Zajímá vás jak se USK dorostenci přizpůsobili novému druhu pohybu po letošní svělé zimě strávené na lyžích? Běh je každopádně trochu jiná disciplína a mapa na LOB taky vyžaduje jinou techniku. První opravdový test té nejvyšší úrovně nás čekal už tento víkend na Mistrovství ČR v nočním a prvních Áčkách v Boháňce u Hořic.

Aby to nebylo tak jednoduché tak jsme si dali před nočákem ještě Přebor Prahy štafet, o kterém se již slavně psalo na USK fejsbůku. Slavili jsme jeden přímý postup dorostenců a velmi nadějnou pozici pro ještě další dvě štafety kluků i holek, protože z druhého místa se dost pravděpodobně podaří postoupit taky.

Sobotní večer čekalo pár statečných Mistrovství ČR v NOB. Předpověď počasí slibovala mráz, déšť a dokonce i sníh, což znělo velmi „lákavě“. Naštěstí se předpověď vyplnila jen napůl a do lesa se odcházelo v natěšeně i proto, že v místním sále jsme si šlapali po hlavách. Samotný závod mi nepřišel moc těžký, když to srovnám s posledními F1čkami od Martina Škvora nebo nočáku na soustředění ze stavitelské dílny guru Vaška. Dalo se pořád vybírat z voleb na přímo nebo z oběhů na rychlost. Daly se i vymyslet zajímavé plány, které snižovaly prvek náhody v závodě. Dohledávky v hustnících nebyly zadarmo, zvlášť když neviditelné šlahouny devítiosasých koček z ostružin šlehaly do rukou, stehen i do tváře.

Z dorostenců si velmi dobře vedl Dominik, který skončil na 9. místě se ztrátou do 5 minut. Jolča a Markul se statečně popraly s tratí i tmou a získaly další cenné zkušenosti. Černého Petra si vybral skokan roku Máťa, když do motýlku naběhl v jiném pořadí než měl. A protože se nedíval ani na kódy, tak to zjistil až na jeho konci (!). On to asi neslyší poprvé: kódy, kódy, kódy.. 😉 Pro úplnost, Kejmil vyhrál v H45 přestože ještě těsně před závodem sháněl další metry tejpovačky, aby se mu nerozpadlo tělo ještě dřív než na sběrce. Jitka byla v noci zase rychlá jako ďábel a doběhla si pro bronz.

Druhý den na Áčka přijeli i ostatní, kteří se zalekli nabitého programu tří závodů o víkendu, takže se naše řady rozrostly o kluky Blahovy a Bolehovské. Svoji úžasnou formu potvrdil Daník, který vyklepl ostatní starší kluky doběhl si pro skvělé sedmé místo. Michal Blaha těsně za ním devátý. Dominik v pohodě do dvacítky a Jirkovi se tentokrát neběželo dobře. MicHAl suprově do dvacítky v H18. Jolča potvrdila, že když doběhne a řekne, že se jí to nepovedlo tak je to vždycky velmi dobrý výsledek, tentokrát 13. místo s minimální ztrátou. Velká gratulace k pěknému výsledku. Závod to byl velmi zajímavý v detailním terénu s pozůstatky těžby pískovce a jedním brutálním kopcem nakonec.

Nakonec bych chtěl na všechny apelovat, aby si před závodem pečlivě četli pokyny, protože se v oddíle vyskytl takový nešvar, že někdo se nahrnul na jiný start než měl a marně se dožadoval vpuštění do závodu. Pokud je pak ten správný start vzdálen 2 km od toho prvního, tak to vychází asi tak na 12 minut ztráty na prvním mezičasu na jedničku. A takováto ztráta pak svítí v mezičasech v Orisu, ovšem bez toho vysvětlení, že za to může blbost a nedostatek přípravy. Takže si ty pokyny příště přečtu, no. 😉

2 reakcí na “První ostrý test po zimě MČR Noční a Áčka

  1. Vašek

    Jj, nějak se to rozmáhá, mně se to stalo loni na Áčkách na Brdech. A taky to bylo cca 2km, jen s tím rozdílem, že 6km rozklus jsem si střih nul před kladikou!

Komentáře jsou uzavřeny.