Ohlasy od šéftrenérky.. zdraví Dominika

dsc_0385
Ahoj PraŽáci!
Chci vám všem moc poděkovat za uplynulý víkend, bylo to parádní a doufám, že jste si to užili tak jako já (a kdo si na dnešek odlakoval nehty, tak je srab, já je mám červenožlutý pořád:-)!!
 
Jak už jsme s Vaškem říkali včera, tak první místo je neuvěřitelný historický úspěch, který se naposledy PraŽákům povedl v roce 1996! O 11 let později, v roce 2007 jsem na družstvech poprvé koučovala PraŽáky, přihlížela tehdy velkému překvapivému úspěchu Středočechů (mrkněte na video, které jsem našla, možná tam poznáte některé současné reprezentanty, kamarády, příbuzné…:-)) a říkala si, kéž by se tohle někdy zadařilo i Pražákům! A uplynulo 9 let a PraŽáci jsou ti, komu se poprvé od vítězství Středočechů podařilo přerušit vítěznou šňůru Východočechů a ukořistit zlato pro sebe! A to je paráda!
 
Ta medaile nepatří pouze té vítězné osmičce, ale úplně všem! Jste prima parta, vzájemně si fandíte, pomáháte, makáte a pro srandu si i ty nehty a obličeje pomalujete! A to je skvělý! Navíc 9., 12. a 15. místo (ze 34) dalších družstev je naprostá senzace. Loni byly dvě pražská družstva DISK a další na 12. a 25. místě. Před dvěma lety 22., 27., 31. a opět dvě DISK… Letos DISK žádný a navíc skvěle běželi i všichni MIX žáci, o čemž svědčí 3., 4., 5. a 7. místo! Takže i když se vám třeba zrovna na krku nehoupe medaile, tak jsou výsledky vás všech historickým úspěchem, a to nám dělá obrovskou radost!
 
Skvělý je i to, že si zkušenost s velkými štafetami přijeli vyzkoušet i kluci a holky, kteří běhají sotva desítky! Okoukli to, jak to chodí, jaké to je probíhat diváckým úsekem za hurónského povzbuzování a za pár let až budou nastupovat v roli favoritů je už nic nerozhodí. I nejmladší borci z letošního vítězného družstva přijeli před pár lety poprvé na zkušenou, a i díky tomu to letos oběhli jako profíci! Tak jezděte dál a přibírejte i mladší kámoše!
 
Všem, co již příští rok odchází do dorostu (tj. ročník 2002) přeji, aby se jim v orienťáku i nadále dařilo, aby je bavil a zůstali mu věrní! Ještě se ale úplně s PraŽákama loučit nemusí, protože na konci června 2017 nás v Brně čeká Letní olympiáda děti a mládeže, kam pojede 8 Pražáků (2 holky a 2 kluci 2002/03 a 2 holky a 2 kluci 2004/05) – podmínkou je bydliště na území Hl. města Prahy, kdo má bydliště jinde, hlásí se ke krajskému výběru svého kraje. Nominační kritéria zveřejníme během zimy.
 
Takže ještě jednou velká gratulace, díky všem a za rok hurá na obhajobu! Do té doby nezahálejte! Choďte na tréninky, jezděte na závody, soustředění, v zimě na lyže nebo na Pražskou zimní ligu, ať jim zas příští rok ukážeme!
Dominika
Linky na fotky: