Šumavský skimaraton na jedničku

Navzdory oblevě z minulého týdne, kdy teplo a silný déšť udělaly vrásky na čele organizátorům lyžařských akcí, se podařilo uspořádat Šumavský Skimaraton ve skvělých podmínkách. Trať sice musela být zkrácena, ale do tento týden hrubě diskutované části pramenů Vltavy jsme se podívali a mohli jsme si tak udělat vlasní názor na projev prezidenta republiky, který brojil pro vytěžení stromů před pár lety napadených kůrovcem a připoutané zelené aktivistky velel „přeříznout“!! Ale zpět od parlamentní diskuze k samotným závodům.

V sobotu byly na pořadu závody bruslením, dopoledne děti, žáci a mladší dorostenci a odpoledne bruslařská trať 28 km. Dopolední program dělal trenérům velkou radost, s Kamenáčem jsme sledovali jak naše děti v konkurenci dalších horských oddílů obstály na jedničku. Je to pro nás skvělý zážitek sledovat jak skvěle si počínají na trati z hlediska lyžařské techniky, nasazení, kondice, ale hlavně nadšení pro lyže. Skvěle si počínali tentokrát opravdu všichni a zaslouží uznání. Bedna byla, Evička s přehledem zvítězila, Kryštof s přehledem dojížděl první, ale pár metrů před cílem spadl na ledu nechal si tak vyfouknout vítězství a na rozhovor pro Českou televizi tedy smolně nedošlo. Dominik mohutně atakoval třetí místo a kdyby byl závod o 20 metrů delší, tak by to i vyšlo. Ema byla taky 4., Markul 6. a Hanka taky 6., škoda, že nevyhlašovali velkou bednu.

V dopělých si skvěle vedl Bořan a Zdeněk na bruslařske 28 km trati, pro Zdeňka to navíc byla maratonská premiéra a popral se s tratí skvěle, nebyla vůbec jednoduchá. Já jsem jel hlavní závod víkendu na 28 km klasicky v neděli a obával jsem se jestli jsem po Jizerce dostatečně odpočinul. Nakonec jsem jel přesně to co jsem měl s 121. místem jsem velmi spokojený, jen mě zaskočilo, že Kryštof jel druhou půlku závodu se mnou soupaží na holých lyžích. No, asi bude příští rok těžký ho porazit 😉