Jaká byla sezóna LOB 2020?

Po suchém lednu, kdy se zdálo, že globální oteplování zabrání pořádání LOBáckých závodů se nakonec počasí umoudřilo a odjely se 2 skvělé víkendy Českého Poháru. Oba víkendy byly plnohodnotné LOB závody s dostatkem sněhu a velký dík patří organizátorům ze Studence a Liberce, že měli dostatek trpělivosti a pevné nervy při sledování vývoje počasí. Závody na Olympiádě Mládeže byly sice na hraně co se sněhu týče, ale na dětské závody stačí přece jen méně sněhu a tak se jednalo o naprosto dostatečné podmínky.

O olympiádě toho zde a na PraŽáckém webu bylo napsáno již hodně, takže jen shrnutí. USK ukázali opět jejich sílu a bylo to vidět hlavně ve štafetách, kde v DH16 jsme brali 1. a 3. místo. Troufnu si říct, že tohle byl jeden z nejlepších USK momentů této zimy.

Nejlepší výsledky z Olympiády:

Štafety DH16: 1. místo Jirka Blaha a Hanka Malečková, 3. místo Maty Zakouřil a Markul Kodejšová

Krátká trať D16: 3. místo Hanka Malečková, H16: 3. místo Maty Zakouřil, H14: 3. místo Vilda Štrait

První plnohodnotný víkend proběhl na známém kopci s rozhlednou Štěpánka v Rejdicích. Do poslední chvíle nebylo jasné zda se závody odjedou, ale v průběhu týdne napadlo dostatek sněhu a zachráněna byla tedy nejen Jizerská 50, ale i LOBácký závodní víkend. Jely se tři závody Mistovství republiky, ve štafetách, Sprintu a na klasice. Jednotlivé závody bylo dost rozdílného charakteru. Zatímco na štafetách a ve sprintu rozhodovaly fikačky na loukách a sjezdovkách, tak na klasice se jednalo o naprosto lyžařský LOB na vesměs širokých krásných stopách s volbami postupů. Opět se nám velmi dařilo a hlavně při štafetách nebylo pochyb, který oddíl má nejširší základnu skvělých závodníků na předních místech. Zvlášť první dvě místa v dorostencích byla dosti výmluvná.

Nejlepší výsledky z MČR v Rejdicích:

Štafety H18: 1. místo: Jirka Blaha, Dominik Průša, Maty Zakouřil, 2. místo: Michal Blaha, Tom Baldrián, vakant

H14: 1. místo: Vašek Čechmánek, Vojta Teringl, Vilda Štrait

D18: 2. místo: Markul Kodejšová, Jolča Štraitová, Hanka Malečková

D14: 2. místo: Maruška Janošíková, Klárka Zakouřilová, Pavlínka Malečková

Sprint: 2. místo D17: Markul Kodejšová, H14: 2. místo Vilda Štrait

Klasika: D14: 2. místo Evička Baldriánová, D17: 2. místo Hanka Malečková, H14: 2. místo Vilda Štrait

Posledním letošním závodním víkendem bylo MČR na krátké trati v Harrachově. Myslím, že na LOBy do Harrachova se musel každý těšit, protože se jedná o jeden z nejlepších LOB prostorů u nás. Hustá síť stop na standardních lyžařských tratích na Čerťáku s velkou jistotou dostatku sněhu je zárukou krásných závodu pokaždé. Prostor to není moc velký a tak svědčil spíše závodu na krátké trati než klasice, která se jela druhý den a elitní kategorie měly tak zamotanou trať, že se jely některé stopy čtyřikrát za sebou. To ale neubralo na náročnosti, protože velké převýšení a hustá změť stop byly dost náročné na koncentraci. Své o tom ví i Kryštof, který si v neděli jel pro senzační 2. místo v juniorech, ale nepípnutá kontrola mu znemožnila vystoupat na bednu.

Nejlepší výsledky z MČR v Harrachově:

Krátká: D17: 3. místo Hanka Malečková, H17: 3. místo Dominik Průša

Letošní sezóna LOB byla pro USK dorostence rekordně úspěšná, když jsme to potvrdili medailovými žněmi na všech Olympijských i Mistrovských závodech. Ukazuje se jak se nám daří kloubit dohromady hladké závody na lyžích s LOBy a jak je tato kombinace prospěšná ve všech typech závodů. Velmi mě těší, že máme širokou základnu dorostenců, kteří umí lyžovat, baví je spolu trénovat a jsou spolu celkově rádi. Ony ty medaile jsou jen špička ledovce a bez těch ostatních by to moc nešlo. Každý rok se podaří vyletět nahoru někomu jinému, jako například letos Matymu a Markule. Jsem zvědavý komu se bude dařit příští rok a myslím, že budu opět překvapen a potěšen zároveň. 🙂 Takže už se těším na váš progres!

Velký dík patří trenérům, Vaškovi, Pecišovi a Kamenáčovi.

One Reply to “Jaká byla sezóna LOB 2020?”