13 statečných v Kladkách

Fotky z pořadatelské galerie naznačují, jak to v Kladkách vypadalo. Krásné shromaždiště, drsné svahy, nejen bílý les a bylo třeba makat. Pořadatelé slibovali tvrdou klasiku a slib dodrželi. Připravili dva závody v odlišných prostorech – což bylo super, v sobotu jsme dostali mapy a mohli tak rozebírat tratě.

Výborně zaběhl oba dva dny Dominik, postup do A finále neutekl o moc a dobře běžel i nedělní finále B. Báře se běželo lépe v neděli, a taky uhrála velice pěkný výsledek v béčku. Medaile přivezly tradiční opory – Jenda Němeček a Magda byli stříbrní, Jitka Svobodvá bronzová. Na bedně to mnohdy bylo o vteřinky, což naznačuje, že nabídnuté volby postupů byly poměrně rovnocenné, mapové chyby se dělaly spíše drobné, a nebylo je pak kde dohnat. Fyzická nepřipravenost ovšem generovala v hloubi výsledkových listin již podstatnější rozdíly.. Sjezdovka na shromaždišti se naštěstí do cíle sbíhala, nikoliv naopak.

Byly to pěkně uspořádané závody se silnou závodní i oficiální stránkou. Zároveň proběhla i Slovenská majstrovstvá v orientačnom behu na dĺhých tratiach a tak mě v závěrečném stoupání na trati (asi 1 km od shromaždiště) zněly v lese obě hymny, vystoupení folklorního souboru Kosíř jsme již sledovala polomrtvá po doběhu.

A jelikož se nakonec objevila i Dominikova oddílová bunda, kterou si někdo omylem vyfasoval z věcí vrácených ze startu, víkend vlastně neměl chybu.

2 Replies to “13 statečných v Kladkách”

Komentáře jsou uzavřeny.