Rozhovory k letošní USK Bombě na Tiomile

Věrným fanouškům USK fejsbůku neuniklo skvělé vystoupení našich dorostenců na letošní Tiomile. Místo toho, abychom vás unavovali další reportáží z tohoto povedeného zájezdu jsme se rozhodli vyzpovídat přímé aktéry tohoto úspěšného zájezdu. Zajímaly nás jejich pohledy na samotné jejich vystoupení, týmový úspěch a další plány v sezóně. Otázky byly pro všechny společné. Jdeme tedy na to:

1) Jak z tvého pohledu probíhal tvůj úsek na Tiomile?

Skvělou stíhací jízdu předvedla Markul Kodejšová: Můj úsek na Tiomile probíhal celkem v klidu, snažila jsem se koncentrovat, jak vždycky říká veliký Vašek, a dokonce jsem si ani nezpívala žádnou písničku:)Když mi Nik předal, vyběhla jsem hodně nervózní, na první kontrolu jsem šla opatrně a pomalu, ale postupně jsem začala zrychlovat. Celou dobu jsem se bála, že udělám chybu a když jsem si nebyla jistá, jestli holky přede mnou běží dobře, radši jsem se zastavila a zkontrolovala směr. Ztratila jsem tím nějaké vteřiny, ale neběžela jsem jen slepě za nimi, třeba by se mi to nevyplatilo. Pak jsem se zase dostala do svého tempa. Když jsem před sebou uviděla Terku P. a pardubickou štafetu byla jsem šťasná, ale musela jsem běžet dál. Běžela jsem ještě rychleji, ale po oražení poslední kontroly mě ještě jedna rychlejší a mohutnější seveřanka predběhla. Orazila jsem cíl a z posledních sil předala Jolče. Když už jsem zmizela z předávky, musela jsem se dlouho vydýchávat, abych si mohla jít vyčíst, ale i přesto jsem byla ráda, že jsem do toho dala vše a svojí štafetě úsek doufám moc nepokazila. Nejkrásnější na celé Tiomile byl ten moment, když jsem přišla k našim věcem a viděla Nikovu o ostatních radost, že na tom nejsme zas tak špatně. Díky moc všem za krásný uvítání po závodě!

Věčně nespokojená se svým výkonem Jolča Štraitová: Z mého pohledu nebyl můj výkon na letošní Tiomile moc dobrý, v lese jsem dělala celkem hlouposti. Taky si ale myslím, že jsem se snažila to běžet takticky. Cestou na mapový start jsem se rozběhla mapa nemapa, hlavně abych předběhla nebo aspoň doběhla co nejvíc závodnic před sebou. Po proběhnutí mapovým startem se mi nejdřív moc nedařilo, hned na trojku jsem si myslela, že jsem na kontrole jiné farsty, a dost soupeřek mě tam předběhlo. Pak jsem se ale srovnala a opravdu netuším, co tam ostatní dělaly, protože na další kontrole jsem je potkala znovu. Potom jsme se tak různě míjely, ale moc jsem si jich nevšímala. Jenom jsem si hlídala, aby mi neutekly, a mapovala jsem podle sebe. To se zřejmě vyplatilo, protože chvíli před cílem najednou zmizely a byla jsem tam sama. 😀

Hvězda prvního úseku hostující Kubajz Milán: Potěšilo mě, že Vašek souhlasil s mojí účastí na letošním zájezdu USK a moc jsem se těšil. Byl jsem nominován do 3. štafety a věděl jsem, že budu chtít zaběhnout co nejlépe a chtěl jsem naši štafetu hned zpočátku zviditelnit. Po startu z poslední řady jsem to pořadně narval a hned dobrou volbou na jedničku jsem byl mezi prvními třemi. Na rádiu kilometr před cílem jsem dokonce vedl, ale kluci mě hned doběhli. Třetí místo na předávce považuji za své maximum.

Z poslední řady na přední příčky Michal Blaha: Můj úsek probíhal nadočekávání dobře. Byla to moje první Tiomila takže jsem to hlavně chtěl jít čistě mapově. Když jsem před startem přišel na „white line“ tak jsem zjistil že startuju z předposlední řady takže první cíl byl si po startu udělat pozici, co se mi docela rychle povedlo a mohl jsem začít trochu mapovat. V lese to bylo ze začátku na mé farstě jen o tom se dostat na cestu a tam se trochu zklidnit a začít mapovat dopředu. Na trati jsme vpodstatě pořád s někým běžel ale nebral jsem na to moc ohled a soustředil jsem se na sebe. Závod se mi celkově velmi povedl, nedělal jsem chyby i když jsem mohl jít asi i trochu rychleji ale radši jsem to víc chladil abych šel mapově čistě. Takže můj úsek hodnotím pozitivně 😀

2) Jak moc jsi byl překvapený z výkonu USK týmu a koho by jsi za jeho výkon vyzdvihl?

Infarktový přímý přenos zažila Vendy Teringlová: Já jsem čekala dobrý výsledek, ale první desítku rozhodně ne, takže mě to hodně překvapilo a zároveň potěšilo. Ničí výkon úplně vyzvihovat nechci, všichni běželi výborně, jenom nikdy nezapomenu na ten pocit, když jsem na obrazovce viděla Kubíka běžet na prvním místě. Úplně se mi zastavilo srdce a došlo mi, že je vlastně se mnou ve štafetě. Také bych chtěla říct, že obdivuji všechny, co běželi první úsek, protože ten počet lidí byl neuvěřitelný.

Vždy v dobré náladě Dominik Průša: Náš úspěch pro mě nebyl až takovým překvapením, protože jsem věděl, že na to máme. Umístění na rozšířené bedně mě ale trochu zaskočilo a samozřejmě také potěšilo. Nejvíc neuvěřitelný mi přišel výkon Markul, ta ukázala, že běhat umí dost dobře. Největším úspěchem pro mě bylo porazit Pardubice 😁

Top parťačka Háňa Beranová: Vzhledem k tomu, že všechny úseky byly obsazeny někým, komu byl typ úseku ušitý na tělo a v 1. štafetě byli super fraYeři, tak jsem čekala kvalitní výkon, ale top 10 je prostě bomba.

Dlouholetá kamarádka hostující Terka Pecková: Byla jsem z toho paf. Byli úžasní. Nejspíš bych vyzdvihla Markul nevím jestli něco zkazila nebo jestli běžela nejlépe ze své štafety, ale viděla jsem jí běžet, viděla jsem to její odhodlání a rychlost se kterou to odhodlání spojila podle mého to bylo naprosto fantastický.

Čertovskej rychlík Maty Zakouřil: Upřímně z výkonu 1.štafety USK moc překvapený nejsem, protože všichni tvrdě trénovali a všem se moc dařilo a celou dobu (už od začátku) jsem jim věřil, že zaběhnou skvělý výkon. Nejvíce bych vyzdvihnul výkon Markul, protože zaběhla nejlépe co jsem kdy viděl. Samozřejmě výborně si vedl i Dáda a Jolča jenomže od nich jsem to čekal, protože oba běhají hodně dobře. Bohužel Nik říkal, že tam dělal nějaké chyby, které jeho závod zbrzdily, ale i tak zaběhnul ůžasně. U Markul jsem ale tak dobrý výkon nečekal. Samozřejmě byla nasazená na úsek který jí sedí, ale že poběží tak dobře jak běžela jsem rozhodně nečekal.

Televizní hvězda přímého přenosu Jirka Blaha: Byl jsem překvapený poměrně hodně. Chtěl bych vyzdvihnout určitě kluky z rozběhu, protože je velice těžké se nestáhnout s jinou skupinou, ještě když je tam 300 lidí. Pak bych chtěl vyzvyhnout Jolču na finiši jak to skvěle zvládla a přinesla štafetu na skvělém 9. místě.

Věčně „na vlně“ Markul Kodejšová: Jsem hodně překvapená, moc jsem nám nevěřila na první padesátku a to ani první štafetě. Nakonec se to povedlo dokonce dvěma štafetám a to je neskutečný. Podle mě jeden z nejlepších výkonů zaběhla Jolča, byla na ní naložená velká zodpovědnost a ona to zvládla a od mé předávky vytáhla ještě 7 míst a to je úžasný. Sama sice tvrdí, že to strašně pokazila, ale to říká pořád, to už všichni víme:)

3) Čím to podle tebe bylo, že se USK tak moc podařila letošní Tiomila?

Rozebral to Maty Zakouřil: Podle mého zatím stojí dobrý trénink. Danovi podle mého pomohlo to že celou zimu běhal, tím pádem má velice dobrou formu a dobrá mapa je u něho samozřejmost. Nik poslední dobou běhá taky velice dobře, příkladem je třeba mčr v NOB kde zaběhl výborně. Markul běhá velmi rychle a to že byla nasazená na běžecký úsek pomohlo tomu, že běžela tak jak běžela. Jolča má taky skvělou formu běhá rychle a mapu ještě lepší. No a pak tu jsou samozřejmě i ostatní kteří všichni běželi taky výborně a myslím že všichni máme skvělou formu a taky myslím že všichni členi USK budou letos běhat nadále takhle dobře

Chválící Dominik Průša: Čím to bylo? Podle mě hlavně tím, že jsme neměli nikoho, kdo by se nenapravitelně propadl. Všichni jsme si šli svůj závod. A potom samozřejmě Vaškovy jisté body, to nám prostě dá velkou výhodu!

Pohled zvenčí dává hostující Terka Pecková: Tak to je celkem lehké. Za A, mají úžasného trenéra který je vždycky podpoří, ale zároveň řekne jak danou chybu vyřešit tím nejlepším způsobem. Za B, jsou úžasný kolektiv, který se navzájem motivuje dál se orienťáku věnovat a dávat do tréninků svůj čas. Za C, svůj talent rádi zdokonalují rádi překonávají nejen fyzické, ale i psychické hranice, limity.

Týmová hráčka Markul Kodejšová: Myslím, že je to proto, že jsme starší a máme víc natrénováno než v předchozích letech. Na nejlepší seveřany ještě nemáme, ale to už bychom chtěli moc. Taky si myslím, že se dokážeme diky skvělé partě víc nabudit a to je úžasné, protože dobrá atmosféra v týmu je asi nejvíc. A jsem ráda že můžu říct, že my máme skvělou partu a jsem za to šťastná!

Fanoušek číslo jedna Háňa Beranová: 1. štafeta byla postavená hodně silná a máme skvělou fanouškovskou základnu (třeba na příklad mě-to je moje role v oddílu) 😉

4) Jaké máš další cíle v letošní sezóně?

Dominik Průša: Z hlediska mých letošních cílů mám celkem jasno, umisťovat se v A žebříčku do top 20 a hlavně porazit Jardu Sedláčka! Na MČR v štafetách bych chtěl ukázat, že USK má na to porážet osmnáctky. Ke konci sezóny bych se ale už chtěl trochu intenzivněji začít připravovat na zimu, kde jsou moje cíle olympiáda a med.

Jolča Štraitová: Letos bych si chtěla asi hlavně udržet Áčko a zaběhnout aspoň jeden závod A-žebříčku nebo MČR čistě.

Jirka Blaha: Chtěl bych pokračoval v mapových výkonech z Tiomily a zaběhnout nějaký pěkný výsledek na MČR nebo ŽA.

Maty Zakouřil: Moje cíle v tomto roce až tak vysoké. Především se budu soustředit na žebříček B kde bych si chtěl vyběhnout licenci A. Taky bych chtěl hodně dobře zaběhnou o-ringen a hlavně društva kde si myslím máme naději na slušné umístění.

Háňa Beranová: Asi podat perfektní bezchybný výkon a užít si to s takovým stylem jako tuhle. Už se na ní nemůžu dočkat 🙂

hostující Terka Pecková: No asi zlepšovat se a poznávat se s novými pro mě zatím neznámými orienťáky. Okusit neznáme krajiny a země plné orienťáckých map. A stoprocentně zůstat u orienťáku!

hostující Kubajz Milán:  Porazit štafety USK ☺️. Zapomněli jste na pátou otázku. Pojedeš příště zase? ANO!😇😉 Diky moc bylo zo suprr!!😍

Díky za rozhovory a přejeme mnoho dalších úspěchů na letošních závodech. 😉 Na příště si necháme slovo trenéra..