Poslední LOBy za námi!

O víkendu se daleko v Jeseníkách, v Nové Vsi u Rýmařova, uskutečnily poslední letošní LOBy. Na programu byly celkem tři závody, dva individuální a k tomu ještě štafety, které pro nás byly vrcholem celé zimní sezóny. Na ubytování nedaleko Nové Vsi jsme dorazili už v pátek večer, abychom se na závody pořádně vyspali a abychom nepřišli o dezert, který se podával k večeři, protože to by byla opravdu škoda.

V sobotu po výborné snídani nás pak čekalo mistrovství republiky na klasice. Jezdili jsme v lese plném stromů a občas se tam kromě jehličí a mechu objevil i nějaký ten sníh. Našemu oddílu se docela dařilo, máme i několik umístění na bedně: Evička, Vilík a Hanka první místo, Jitka byla druhá, Ivka M. a Pavel B. třetí. Závod se ale povedl i některým ostatním, povedený závod se přece nemusí rovnat umístění na stupních.

Neděle byla o dost náročnější, abychom stihli dva závody a potom čtyřhodinovou cestu domů, bylo potřeba vstávat o něco dřív. Nakonec jsme to ale i po večerním hodinovém telefonátu s Háňou všichni nějak zvládli a na dopolední start štafet jsme byli připravení. V dětských kategoriích jsme zase byli docela vidět, ale ono v konkurenci tří štafet není až takové umění dostat se na bednu. Těch štafet tam sice možná bylo o trošku víc než tři, ale každopádně D14 (Evička, Pája, Hanka) braly první místo, H14 (Karel, Vilík, Dáda) samozřejmě taky, D18 (Markul, Jolča, Anička) druhé místo a H18 (Michal, Nik, Jirka a MicHal, Maty, Baldi) druhé a čtvrté místo. Navíc každý, kdo se umístil na bedně, dostal katalog na nákup dovolené s 50% slevou, a kvůli tomu se prostě vyplatilo si na tu bednu stoupnout. Dospělí jeli taky skvěle, jenom se nějak nepodařilo postavit štafety tak, aby nebyly mimo soutěž… Odpoledne jsme se mohli těšit ještě na sprint, který byl opravdu rychlý a díky možnosti “fikaček” i zajímavý a zábavný. Po tom jehličí by se možná líp běhalo bez lyží na nohou, ale zase bychom si tolik neužili to bourání do smrčků a padání. Výsledky ani tentokrát nebyly vůbec špatné, najdete je na Orisu.

Škoda, že už ta lobácká sezóna končí, ale příští rok nás čeká další a myslím, že jsme si ji všichni opravdu užili.