MČR krátká a MČR v Téčkách

Skvělý zážitek nám připravilo minulý víkend neoficiální Mistrovství ČR v kategorii „T“, které se uskutečnilo v nádherném terénu pískovcových skal u Nového Boru. Na startu se sešlo přes 110 závodníků, kteří si to rozdali na malinkém kousíčku mapy, kde se trať musela několikrát křížit, aby se tam vůbec vešla. Zato byla ale moc pěkná a hodna mistrovství republiky. Z našich zazářil Michal Blaha čtvrtým místem a mrzet ho mohlo snad jen, že ho porazili dva veteráni 😉

Ve stínu neoficiálního Mistrovství ČR v kategorii „T“ se odehrálo také Mistrovství ČR na krátké trati. Tento závod dostal nepochopitelně mnoho prostoru ať už co se týče velikosti mapy, lepšího umístění cíle v aréně anebo pozornosti od České televize. Závodu se neoficiálně zúčastnilo také pár zahraničních závodníků ze Švýcarska a Švédska, asi proto, že už se nedostali do nabité hlavní „T“ kategorie díky omezení počtu závodníků. V tomto závodu se nám ale nevedlo tak dobře a naši zástupci skončili vesměs v poli poražených po festivalu mapových chyb ve složité části tratě. Přesto Terka Aschermannová a Jolča Štraitová mohou být velmi spokojeny s 9. a 12. místem.

Na závěr snad jen doporučení pořadatelům. Až zase budete organizovat Mistrovství ČR v kategorii „T“, tak to prosím nekomplikujte nějakými přidruženými závody. Zbytečně to odvádí pozornost od hlavního závodu a myslím si, že i Česká televize nepochopila, který závod má vlastně natočit.

🙂

Výsledky našich: https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=4915&club=VSP